Prireditve in obvestila

Zaključna prireditev Poletavcev in NajPoletavcev

21.09.2019, 10.00
Zaključna prireditev Poletavcev in NajPoletavcev
Projekt Poletavci – poletni bralci je poletna bralna značka za mlade bralce, stare od 7 do 12 let. V projektu sodelujejo tako, da v času poletnih počitnic 30 dni vsak dan pol ure berejo karkoli: knjige, stripe, revije, recepte ..., jeseni pa v knjižnici oddajo zgibanko s svojimi podatki in izpolnjenim seznamom bralnih dni. Pogoj za sodelovanje je članstvo v Knjižnici Medvode, ki je za mlade do 18. leta brezplačno. Tisti med 13. in 16. letom se lahko pridružijo NajPoletavcem – ti morajo med poletnimi počitnicami prebrati vsaj tri knjige ter njihove naslove in avtorje skupaj s svojimi podatki oddati v spletnem obrazcu. Pogoj za sodelovanje je prav tako članstvo v Knjižnici Medvode.

Nosilka projekta je Mestna knjižnica Ljubljana, Knjižnica Medvode pa se mu pridružuje kot soizvajalka.

Letos smo dosegli najvišjo udeležbo do sedaj. Poletavcev je bilo letos 93, kar je 21 več kot lani (72), torej približno za četrtino več. NajPoletavcev je bilo 11, kar je 2 več kot lani (7).

Vsem iskreno čestitamo. Zahvaljujemo se donatorjem in animatorjema iz Vroče župe. Vsi Poletavci in NajPoletavci so dobili priznanje in majico. Glavna nagrada za  Poletavce je bil skiro, za NajPoletavce pa set za speed badminton.

Otroke in mladino vabimo, da se nam naslednje leto znova pridružijo, še posebej pa vabimo tiste, ki še niso brali z nami. Tako bodo ugotovili, kako zabavno je branje, kadar je izbira povsem prosta.

Projekt so podprli: Hervis d. o. o., Tiskarna Koštomaj, Knjigarna Konzorcij, Chupa Chups in PEZ. Knjižnici Medvode pri projektu pomagajo tudi založbe Buča, Učila in Zala, s praktičnimi darili pa podjetji Goričane, tovarna papirja, d. d., in Donit tesnit, d. o. o.

ODBOR ZA ŽREBANJE: Mira Vidic (predsednica odbora), Igor Podbrežnik, Vesna Črnčec.